Стрічковий фундамент під дерев’яний, брусовий будинок, зруб

Стрічковий фундамент наймодніший і затребуваний для малоповерхового будівництва. Сьогодні він активно використовується для зведення дерев’яних будинків з підвалами та цокольними поверхами. Його прокладають під усіма внутрішніми та зовнішніми стінами. По глибині закладення стрічковий фундамент може бути:

заглиблений. Технологія закладення такої основи досить проста, але потребує чимало будівельних матеріалів. Укладається заглиблений стрічковий фундамент на глибину від 1,6 до 2 м. Для цього можуть використовуватися фундаментні блоки або бетонний розчин. Такий тип стрічкового фундаменту використовується для будинків з кам’яними, бетонними та цегляними стінами. Стрічка повинна проходити під усіма внутрішніми та зовнішніми стінами. Без заглибленої основи не обійтися, коли під будинком проектується підвал чи гараж; незаглиблений. Цей тип найпоширеніший при будівництві будівель з дерева (дач, лазень) і найуніверсальніший у використанні. Його закладають основою дерев’яних, брусових, рубаних будинків. Також підійде незаглиблений стрічковий фундамент та під зруб, котедж чи баню.
Матеріали, які будуть потрібні для виготовлення незаглибленого стрічкового фундаменту:


опалубка товщиною 0,25 і 0,4 метра;
арматура діаметром 12-14 мм;
пісок;
дрот і цвяхи для арматури.
Для влаштування стрічкового фундаменту під дерев’яний будинок необхідно вирити котлован. Усередині його розмітити лінію основи, за якою встановити опалубку (вертикальні стіни, необхідні для заливання бетону). Після монтажу опалубки всередину міститься металева арматура і заливається бетонна суміш. На стіни готової конструкції влаштовуються горизонтальні перекриття, після чого можна розпочинати будівництво нового дерев’яного будинку.

Стрічковий фундамент під зруб
Глибина закладення стрічкового фундаменту під зруб складає від 0,4 до 0,7 м. від рівня ґрунту. Така підстава міцніша і менш витратна, порівняно із заглибленою.

Виготовлення стрічкового фундаменту під зруб:

знімається рослинний шар, територія розбивається на ділянки за допомогою шнура, намічається місце розташування майбутньої споруди. Виміри ретельно перевіряються, а потім по осях вбиваються кілочки, після чого починається виїмка грунту. Транше надається необхідна форма, яка залежить від щільності грунту і глибини; коли траншея вирита, з обрізного пиломатеріалу створюється опалубка. Пісок у траншею підсипається шарами та поливається водою, а потім лише утрамбовується. Висота подушки під стрічковий фундамент (піщаною) має бути 15-20см. Після, для міцності, фундаменту з дроту та арматури в’яжеться армований каркас; в готову траншею заливається бетонна суміш, яка рівномірно розганяється по всьому периметру. Щоб набрати міцність, бетон має відстоятися. Опалубку краще знімати лише через двадцять діб.
У вартість робіт із заливання стрічкового фундаменту під зруб входить:

риття траншеї;
виготовлення опалубки;
засипка піщаної подушки;
створення армованого каркаса;
заливання бетонної суміші.
Основу будь-якого будинку складає фундамент, від якого безпосередньо залежить міцність і надійність будівництва. .

Стрічковий фундамент для брусового будинку
Для заливання фундаменту під брусовий будинок необхідно правильно провести розрахунки та ретельний аналіз ґрунту:

з’ясувати характеристики та склад ґрунту, а також врахувати, наскільки він зможе промерзнути в зимовий період. Це допоможе визначити стійкість ґрунту; з’ясувати, наскільки глибоко знаходяться ґрунтові води. Їхній рівень повинен бути нижчим, ніж рівень промерзання ґрунту.

Для брусового будинку конструкція стрічкового фундаменту виготовляється із залізобетону. Він підходить для дерев’яних будівель великих розмірів, де основою є масивний брус. Але потрібно знати, що ширина стрічкового фундаменту під такий будинок має бути трохи більшою за ширину стін будинку (на пару сантиметрів).

Крім каркаса арматури бажано встановити азбестоцементні труби, які стануть формами для майбутніх вентиляційних проходів. Без них стрічковий фундамент для брусового будинку не зводиться, тому що дерево дуже швидко піддається процесам гниття.

Готова основа повинна бути вище рівня ґрунту: висота піску має бути не менше 20 см, опалубка – близько 1 метра.