Розрахунок параметрів та ремонт фундаменту

Розрахунок параметрів основи, а точніше фундаменту — початок будівництва будь-якого цегляного будинку. До такої роботи найкраще залучити висококваліфікованих фахівців, тому що їх розрахунки більш точні та дозволяють уникнути неприємних наслідків під час будівництва будинку. Але є принципи, які враховуються при розрахунку параметрів будинку в будь-якому випадку.

1. Спочатку потрібно обчислити вагу будівлі. Підрахуйте вагу покрівлі, несучих стін та перекриттів. Причому обчислювати слід із запасом — такий підхід дозволить сконструювати фундамент із підвищеною міцністю, який витримає додаткові надбудови будівлі та довго не просяде.

2. Обчислити вагу та площу фундаменту.

3. Дізнатися загальну вагу конструкції будівлі та основи.

4. Поділити всю вагу на площу і в такий спосіб обчислити навантаження.

5. Визначте необхідний обсяг бетону для фундаменту.

У сухих місцевостях замість бетону можна використовувати червону цеглу. Але, у випадку з плитним фундаментом до такого варіанту не варто вдаватися, а потрібно залити армовану бетонну плиту. Для пальових та стрічкових основ цілком можна використовувати і цеглу. Безперечні плюси цих видів фундаментів – міцність, вологостійкість та морозостійкість. Але у разі використання цегли, вона повинна не мати тріщин і бути повнотілою.

Ремонт та зміцнення
Будь-яка бетонна опора з часом зазнає руйнування. Навіть якщо роботи були проведені ретельно і з належною якістю, це лише надасть підставі додаткові десятки років служби і не більше того. При деформації або частковому його руйнуванні потрібно виявити причини та ліквідувати наслідки шляхом зміцнення фундаменту. Розрізняють три основні причини руйнування фундаменту.

1. Помилки під час будівництва. До них належать вибір поганих будматеріалів, неправильний розрахунок ваги та навантаження на фундамент, неграмотно спроектована конструкція.

2. Людський фактор. До цього типу помилок відноситься будівництво додаткових поверхів, надбудов або заливання основи водою.

3. природний фактор. До цих причин належать проблеми в ґрунті, сильні заморозки, вологе середовище.

Ознаки
Як правило, причиною потреби фундаменту в ремонті є наявність слідів руйнування. Найчастіше це поява тріщин на стінах біля самої основи. Спочатку потрібно визначити, наскільки швидко тріщини збільшуються у ширині. Для цього на тріщину наклеюють стрічку і через 10—13 днів можна визначити обсяг майбутнього ремонту. Якщо стрічка залишилася на місці і навіть не натягнулася в ширині, то в цьому випадку знадобиться лише косметичний ремонт із закладенням тріщин міцним розчином. Якщо стрічка отримала пошкодження, то приступати до ремонту фундаменту потрібно негайно. Для зміцнення основи плитного фундаменту знадобиться спеціальна техніка та навчені люди. А стрічковий та пальовий фундамент можна спробувати відремонтувати і самотужки.

У більшості випадків можна обмежитися спорудженням щебеневої «подушки». Для цього навколо глибокої тріщини риють яму потрібного розміру, потім у неї вставляють трубку, через яку подається рідкий цементний розчин. Після цього перевіряють і, якщо тріщина поглине розчин, то через кілька днів процедуру повторюють. Цю процедуру потрібно повторити від 2 до 3 разів, після чого на тріщину знову наклеюють стрічку. Якщо вона за два тижні залишилася в цілісності, можна приступати до наступного етапу.

У основи стіни викопують траншею шириною до 35 сантиметрів. У фундаменті свердлять отвори та вбивають у них металеві стрижні, які з’єднують натягнутою арматурною сіткою. Після цього траншею потрібно залити бетонним розчином, змішаним із щебенем. Така процедура допоможе відновити опору будинку, а також збільшити його міцність.