Відновлюємо старий фундамент

Згодом фундамент починає руйнуватися, особливо якщо це старий будинок і ремонтували його давненько. Ознаками руйнування можуть бути тріщини, розколи, осад фундаменту, деформації дерев’яного будинку, перекоси. Можливо, були допущені грубі порушення під час будівництва приватного будинку — недотримання глибини закладення, застосування не призначених для виготовлення фундаменту матеріалів, наприклад, шлакобетону.

Також фундамент може деформуватися і через звичайну воду з лужною або кислою реакцією, оскільки цей вплив викликає корозію металевих частин у фундаменті. В цьому випадку необхідно терміново піднімати будинок та заливати новий фундамент. Далі ми поговоримо, як це зробити правильно в залежності від типу будинку.

Якщо будинок дерев’яний, то вирішити цю проблему буде легше порівняно з цегляним. Тут можна обійтись домкратом для підняття будинку, далі під будинок підставляємо опорні стовпи. Домкрат можна прибрати. Потім трохи вище за перший вінець необхідно поставити нову опалубку, відповідно заливається і сам фундамент. Коли бетонна суміш надійно схопиться, опалубку можна забирати.

Сама робота нескладна, але якщо ви ще не мали досвіду з роботою по фундаменту, то тут краще звернутися до професіонала. Так ви отримаєте гарантію того, що новий фундамент протримається набагато довше.

Якщо ж цегляний будинок, то проблем виникне значно більше, порівняно з дерев’яним будинком. З домкратом уже не впоратися. Тут і самим краще не варто розбиратися, а запросити добрих кваліфікованих спеціалістів. Вашими ж силами можна зробити лише деякі дії.

Ви можете зробити навколо свого будинку широку траншею і залити ще один шар фундаменту, який якийсь час триматиме старий, при цьому заливати потрібно глибше за старий фундамент. Також фундамент можна спробувати стягнути за допомогою залізної арматури. Але і тут краще все-таки звернутися до професіоналів, тому що якщо що-небудь зробите не так, будинок перекосить, можливо, назад будинок уже і не поставите. Ще одним вирішення цієї проблеми може послужити часткова заміна старої основи. Тут потрібно під несучі стіни ділянки підвести нову монолітну основу з інтервалом близько 3 метрів.

Далі старий фундамент укладаємо в залізобетонну основу. Ці дії, в принципі, можете зробити і самостійно. У будь-якому випадку фундамент і для цегляних будинків можна відновити самотужки, тільки гарантій довгої служби фундаменту ніхто не дає.