Як зробити ідеальний ремонт на кухні

Максимально використовуючи простір, збільшивши площу шафок і додавши кілька стильних аксесуарів, можна надати неповторну чарівність навіть звичайній кухні.

План розміщення меблів
Розташування кухонних меблів і техніки залежить від площі кухні. Якщо Ви позбулися старих меблів і техніки, нові речі необов’язково розставляти за такою ж схемою, хоча якщо простору мало, можливо, доведеться вибрати старий, але оптимальний і перевірений варіант.

У кухнях середніх розмірів або просторих кухнях у формі U достатньо місця не тільки для шафок, а й для побутової техніки.

У кухнях будь-якої форми основна побутова техніка – плита, холодильник, раковина – повинні бути розташовані так, щоб рух від одного об’єкта до іншого був якомога ефективнішим. Рекомендується з цієї техніки сформувати трикутник зі сторонами 1,5-2,4 м.

Найкраще, коли кухня простора, а її форма нагадує букву L – так не тільки залишається більше місця для руху, а й достатньо простору для меблів. Раковину і холодильник доцільно встановити вздовж тієї ж стіни, а плиту біля біля лежачої.

Якщо кухня у формі квадрата, меблі та техніку постарайтеся розташувати у формі букви L. Розставивши побутову техніку вздовж стін, у центрі кухні залишиться достатньо місця для столу. Вибирайте меблі світлих тонів, щоб простір оптично збільшився, а також намагайтеся заощаджувати площу підлоги, вибираючи меблі на ніжках.

У кухні, в якій багато відкритого простору, ідеальним варіантом є встановлення «острівця» — верстата, який можна використовувати як барну стійку, шафку або змонтувати плиту, щоб, готуючи їжу, Ви могли б спокійно спілкуватися з домашніми. Вибираючи «острівець», шукайте такий, з усіх боків якого було б обладнано шуфлядки.

Маленька та вузька кухня. Не впадайте у відчай: хоча здається, що в кухні такої форми розставити меблі можна тільки вздовж стін, можна знайти і нестандартні рішення. Наприклад, якщо кухня переходить у вітальню, шафи та техніку можна скласти вздовж стін від підлоги до самої стелі, використавши висоту приміщення.

Гарне освітлення на кухні – запорука відмінного настрою та смачної їжі
Якщо вже є кімната, де гарне освітлення просто необхідне, то це кухня, тому майте на увазі вже на початку ремонту. Кімнати, в яких достатньо світла, виглядають більше, а для приготування їжі гарне освітлення – це потреба. Над верстатом встановіть точкові світильники. До стелі підвісьте світильник, поділений на кілька частин. Не забувайте, що освітлення – це ще й декоративний акцент: підвішений світильник надасть відчуття спокою та затишку.

Якщо є така можливість, встановіть великі вікна та широкі підвіконня, денне світло також можна імітувати за допомогою встановлених у нішах галогенових лампочок.

Чарівність «кухонного верстата» – робоча поверхня кухні
Надати чарівність кухні можна, вибравши відповідну поверхню верстата або іншими словами стільниці. Дерево завжди в моді, а правильний догляд за матеріалом дозволити йому прослужити довгі роки. Вражаюче виглядають столи із темної, екзотичної деревини, наприклад, венге.

Для більшого ефекту можна з кількох верстатів сформувати широкий столик для сніданків, округлити кути (це не тільки гарно виглядає, а й економить простір), а відрізані частини використовувати для полиць.

Барна стійка для сніданків відмінно підходить для більш маленьких кухонь і дуже корисна для вічно зайнятих сімей, в якій немає часу на такі формальності, як обід за загальним столом – особливо в робочі дні. Меблі в сільському стилі для такої кухні-їдальні додасть затишок.

Як вибрати кухонний верстак
Навіть, якщо шафки в кухні виглядають досить просто, встановивши якісний верстак, кухня може змінитися до невпізнання.

Граніт. Це тверда, міцна поверхня, найчастіше матова або блискуча.

Бетон. Таку поверхню важко покрити, проте зусилля окупаються сторицею.