Ремонт квартири. Поради фахівців

Відразу варто зазначити, що стаття присвячена так званому середньому класу, тобто. тим людям, які самостійно займаються організацією процесу та не хочуть віддавати контроль у чужі руки.

Передусім фахівці радять вирішити, якого результату Ви хочете досягти. Хоча б приблизно. Йдеться про розташування кімнат, їх призначення (де дитяча, спальня тощо). Яку обробку Ви хотіли б бачити, які вікна, двері, техніку тощо.

Як не помилитися з вибором будівельної компанії
Далі слід знайти того, хто займатиметься проектом (до нього входять проект дизайну та набір технічної документації, що охоплює електричні розетки, матеріали тощо). Тут Ви можете вибрати, чи найматимете фірму, не пов’язану з будівельною компанією, або команду проектувальників, що входять до складу будівельної компанії. Другий варіант кращий тим, що не потрібно, отримавши проект, шукати будівельників. З іншого боку, люди часто мають сумніви, що проектувальники працюють так, як цього хочуть будівельники. Відомо, що кожна архітектурна компанія або студія дизайну може видати різний набір документації, тому можуть виникнути проблеми з будівельниками, тому що не завжди можна реалізувати дизайнерські ідеї.

Часто замовник виявляється між двома вогнями. Тому часто виникають конфлікти. Часто замовник приносить проект у фірму, що займається ремонтом, де фахівці складають список того, що їм ще необхідно, та надають замовнику. Зазвичай відразу виникає конфлікт: автор проекту впевнений, що надто багато поправок і звинувачує будівельників у некомпетентності чи лінощі. Будівельники ж, зі свого боку, незадоволені тим, що замовник надав тільки кінцеві картинки, але не надав робочих креслень, за якими має відбуватися будівництво.

Замовник має вирішити, що робити далі, бо проектувальнику вже заплачено, роботу виконано. У цьому випадку можна доплатити проектувальнику, щоб він виконав потрібні креслення, або знайти інших будівельників, які б ризикнули працювати без креслень.

Слід сказати, що відповідальна компанія, швидше за все, не піде на такий ризик, оскільки будівельники не схильні висувати необґрунтовані вимоги: ніхто не просить малювати технології укладання плиток або кріплення гіпсокартону. Усі будівельники знають, що архітектори дають загальну схему роботи, яка пізніше у процесі доповнюється та вдосконалюється. Щоб подібних конфліктів не виникало, фахівці радять шукати таких проектувальників, які працюють якщо не під одним дахом, то хоча б з конкретними будівельниками. Навіть, якщо в будівельній компанії немає проектувальників, як правило, є фірма, що проектує, з якою компанія співпрацює. Тому краще вибрати напрямок – «від будівельника». Якщо ж Ви все-таки віддали перевагу напрямку «від проектувальника до будівельника», рекомендується познайомитися не тільки з проектувальником, але і з будівельниками, що рекомендуються ним, пошукати, якнайбільше інформації про якість їх роботи: відгуки, об’єкти і т.д. Тому що може статися так, що проектувальник Вам підійде, а будівельники – ні. Будівельники можуть і не досягти того рівня, на який Ви від них чекаєте.